Menüü

Kokkuvõte

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengite meeskond saavutas Teldersi harjutuskohtuvõistlusel ühise pingutuse tulemusena kostjapoolse suulise argumentatsiooni eest ülikõrge 2. koha, jäädes alla vaid võistluse üldvõidu saanud Leideni ülikoolile. Üldarvestuses jäi Eestile mitmete mainekate Euroopa ülikoolide seas kõrge 13. koht.

Juba eelmise aasta sügisel avaldatud mitmekesine võistluskaasus käsitles nii territoriaalsuse ja riikide suveräänsuse kui ka rahvusvahelise keskkonnaõigusega seotud küsimusi. Kirjalik argumentatsioon tuli võistkonnal Haagi esitada juba jaanuariks ning seejärel aprillis kaitsta oma seisukohti suuliselt, olles valmis vastama ka autoriteetsete kohtunike kõikvõimalikele küsimustele.

Tartu Ülikooli ja Eestit esindasid hageja poolel Lauri Kriisa ja Kärt Raud ning kostja poolel Birgit Aasa ja Maarja Pild. Maarja Pild: „Võistluse kirjalikuks ja suuliseks osaks valmistumine andis hindamatu kogemuse, sest arenes õigusliku argumentatsioonioskus, esinemisjulgus ja -stiil. Võistlus andis võimaluse teha koostööd ning kohtuda inspireerivate inimestega. Soovitan kõigil, kellel on huvi ja julgust, kindlasti järgimise aasta Teldersi tiimi kandideerida.“

Tartu Ülikooli võistkond osales Haagis kokku neljas eelvoorus, kus kohtuti Šveitsi, Hollandi (Groningeni Ülikool), Taani ning Rumeenia võistkondadega. Finaalis elati kaasa Leideni ja Helsingi Ülikooli heitlusele, millest võitjana väljus Leideni Ülikooli võistkond, kes osutus edukaimaks ka üldarvestuses.

Võistkonda juhendasid rahvusvahelise õiguse teadur Katre Luhamaa ja Kairi Kaldoja. Ettevalmistamise käigus aitasid oma teadmiste ja kogemustega võistkonda veel mitmed Tartu Ülikooli õppejõud ning oma ala eksperdid nii Tartust kui ka Tallinnast.

Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtu võistlusel Tartu Ülikooli esindav võistkond tähistas sel aastal 20ndat sünnipäeva – võistlusest on osa võetud juba alates aastast 1994. Selleaastane võistlus oli järjekorras juba 36. ning leidis aset 24.–27. aprillil Haagis, rahvusvahelise kohtu juures.

Tartu Ülikooli võistkonna osalemist Teldersi harjutuskohtuvõistlusel toetasid Tartu Ülikooli õigusteaduskond ning advokaadibüroo Borenius.

Sulge

Sisenege veebiväljaandesse